تبلیغات
بسیج و بسیجی - اهانت به پیامبر خاتم در فیلم آمریکایی قلب امت اسلام را جریحه دار کرد
 
بسیج و بسیجی
بسیج شجره طیبه است.
 
خشم لیبیایی ها سفیر آمریکا در بنغازی را به کام مرگ برد

خشم مسلمانان در اعتراض به انتشار فیلم آمریکایی توهین آمیز به پیامبر خاتم (ص)، جهان اسلام را در بر گرفته است. مسلمانان از غرب آفریقا تا شرق آسیا در کشورهای لیبی، مصر، مراکش، سودان، یمن، فلسطین، تونس، ایران، افغانستان و ... با برگزاری تظاهرات متعدد، انزجار خود را از عاملان ساخت این فیلم ابراز کردند. این فیلم موهن که در آمریکا ساخته و همزمان با سالگرد حادثه یازده سپتامبر منتشر شده، قلب امت اسلام را به شدت جریحه دار کرده است. در این فیلم توهین ها به ساحت پیامبر خاتم (ص) به گونه ای است که متاسفانه به هیچ وجه امکان بیان جزئیات آن وجود ندارد.

شعار مسلمانان خشمگین: مرگ برآمریکا

روز گذشته تظاهرات و تجمعات اعتراض آمیز در کشورهای مختلف اسلامی برگزار شد و ادامه دارد. به گزارش پرس تی وی، فلسطینی ها در اعتراض به ساخت و پخش اینترنتی این فیلم تظاهرات برپاکردند و پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. مردم سودان نیز در اعتراض به هتک حرمت به پیامبر اسلام(ص) در شهر خارطوم، پایتخت تظاهرات کردند. شهروندان تونسی با برپایی تظاهرات در برابر سفارت آمریکا در منطقه البحیره در شمال تونس، خشم خود را از ساخت فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) نشان دادند. آن ها پرچم های سیاهی در دست داشته که بر روی آن عبارت "لا اله الا ا..." نوشته شده بود. آن ها همچنین شعار "مرگ بر آمریکا" سر دادند. نیروهای امنیتی تونسی تدابیر ویژه ای در اطراف سفارت آمریکا اتخاذ کردند به طوری که تعداد زیادی از نیروهای پلیس به همراه خودروهای امنیتی مانع ورود تظاهرات کنندگان به داخل سفارت شدند. صدها نفر از مردم مراکش هم روز گذشته در برابر کنسولگری آمریکا در شهر کازابلانکا تظاهرات کردند. تظاهرات کنندگان شعارهای ضد آمریکایی از جمله «مرگ بر اوباما» سر می‌دادند. مردم افغانستان هم قرار است امروز در اکثر استان های این کشور تظاهراتی مشابه را برگزار کنند. جوانان انقلابی یمن هم با صدور بیانیه ای خواستار تظاهرات گسترده از مقابل درب دانشگاه صنعا به سوی سفارت آمریکا برای محکوم کردن هتک حرمت رسول گرامی اسلام(ص) از سوی معاندان اسلام در آمریکا شدند. جوانان یمنی هرگونه اهانت به رسول گرامی اسلام (ص) را "خط قرمز مسلمانان" در سراسر جهان توصیف کردند. اخوان‌المسلمین مصر در بیانیه‌ای برای برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز در روز جمعه فراخوان عمومی صادر کرده است. در ایران نیز امروز دانشجویان در مقابل سفارت سوییس (حافظ منافع آمریکا) در تهران تجمع می‌کنند.

مرگ سفیر آمریکا در لیبی

اعتراض ها به ساخت و انتشار این فیلم در کشورهای مصر و لیبی به خشونت انجامید. مردم در این کشورها به سفارتخانه‌ و کنسولگری‌های آمریکا حمله کردند و با پایین کشیدن و آتش زدن پرچم آمریکا خشم خود را نشان دادند. مقام‌های لیبیایی کشته شدن سفیر آمریکا و 3 تن از کارمندان کنسولگری این کشور در بنغازی را تایید کرده اند. "کریستوفر استیونز" سفیر آمریکا در لیبی در حمله به کنسولگری این کشور و بر اثر خفگی ناشی از آتش سوزی مرده است. به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، منابع لیبیایی از انتقال اجساد آمریکایی‌های کشته شده در این حمله به طرابلس، پایتخت لیبی و بردن آن ها به آلمان خبر دادند. الجزیره مدعی شده است که این حمله توسط گروه اسلام گرای «انصارالشریعه» صورت گرفته است. مهاجمان با استفاده از سلاح‌های سبک و آر.پی‌.جی به ساختمان کنسولگری آمریکا حمله کردند. قبل از تشدید حملات افراد مسلح، گردانی از انقلابیون تحت فرمان نیروهای دولتی توانستند برخی کارمندان کنسولگری آمریکا را از محل درگیری‌ها خارج کنند. بنا به گفته شاهدان، افراد مسلح که تعداد آن ها 60 تا 70 تن برآورد شده‌، با ورود به کنسولگری آمریکا در بنغازی، پرچم آمریکا را پایین کشیده و بر دیوارهای آن شعارهای اسلامی نوشتند.

پرچم سفارت آمریکا در مصر پایین کشیده شد

مردم مصر نیز با حمله به سفارتخانه آمریکا با بالا رفتن از دیوار پرچم آمریکا را پایین کشیدند. در این تظاهرات که هزاران مصری در آن شرکت داشتند، شعارهایی علیه دولت آمریکا به خاطر مجوز پخش چنین فیلم‌هایی سر داده شد. این تظاهرات که با دعوت گروه‌های سلفی و حزب النور برگزار شد، اواخر روز به خشونت کشیده شد و تظاهرکنندگان با حمله به سفارتخانه آمریکا، پرچم این کشور را پایین کشیده و پرچم‌هایی با مضامین اسلامی برافراشتند. پرچم آمریکا روز سه شنبه به خاطر سالگرد حملات یازدهم سپتامبر نیمه افراشته بود.

هراس تل‌آویو از شعله‌ور شدن احساسات ضد صهیونیستی

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا گزارش داده که سازنده فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)، یک صهیونیست تبعه آمریکاست. به گزارش وال استریت ژورنال، نام این فیلم "بی گناهی مسلمانان" (Innocence of Muslims) است که توسط یک موسسه ساختمانی و املاک اسرائیلی - آمریکایی تهیه شده و در آن به آنچه "تظاهر و ریاکاری اسلام" ادعا شده اشاره می‌شود. این فیلم سال گذشته و در 3ماه با حضور 60 بازیگر ساخته شده است.فیلم توهین آمیز آمریکایی در روزهای گذشته ابتدا در آمریکا و منتشر و سپس از طریق برخی سایت های اینترنتی بازنشر شده است. سازنده این فیلم "سم باسیل"، صهیونیست دارای تبعه آمریکا، از اهالی جنوب ایالت "کالیفرنیا" آمریکا است و مدیریت چند شرکت فعال در زمینه املاک را برعهده دارد. این فرد صهیونیست در گفت و گو با روزنامه "وال استریت ژورنال"، با بیان اینکه "اسلام سرطان است"، تاکید کرد که وی مسئول ساخت فیلم توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص) است و برای ساخت آن نزدیک به 5 میلیون دلار از 100 یهودی جمع آوری کرده است. وی گفت که این فیلم توهین آمیز یک فیلم سیاسی است نه دینی. "تری جونز" کشیش جنجالی آمریکایی که به خاطر آتش زدن نسخه هایی از قرآن کریم و مخالفت شدید با اسلام شهرت دارد، از ساخت فیلم توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص) حمایت کرده است. در همین حال خبرگزاری فرانسه گزارش داد که اسرائیل هرگونه ارتباط با فیلم اهانت‌آمیز به پیامبر اسلام را رد کرده است. "یگال پالمور"، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی گفت: «اسرائیل به هیچ وجه ارتباطی با این داستان ندارد.» پالمور با آماتور وار توصیف کردن این فیلم،‌آن را غیر قابل تحمل توصیف کرد. سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی گفت اگر هم شهروند اسرائیلی این فیلم را ساخته باشد، ما مسئول آن نیستیم.

عقب نشینی آمریکایی ها

سفارت آمریکا در قاهره نیز در ابتدا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا هرگونه اقدام "افراد منحرف" برای توهین به مسلمانان را محکوم می کند چنانکه هرگونه بی حرمتی به همه ادیان را محکوم می کند. در بخشی از این بیانیه آمده: «ما سوء استفاده از آزادی بیان به منظور اهانت به باورها و اعتقادات دیگران را قویا محکوم می کنیم.» این در حالی است که «میت رامنی» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بیانیه‌ کوتاهی را منتشر کرد و گفت که از این حمله بسیار خشمگین شده است. وی ادامه داد: شرم آور است که دولت اوباما در واکنش نخست به این حملات، آن ها را محکوم نکرده بلکه به ابراز همدردی با آن کسانی که این حملات را به راه انداخته‌اند نیز پرداخته است.

اوباما خواستار افزایش تدابیر امنیتی در سفارتخانه های آمریکا در سراسر جهان شد

با این حال ساعاتی پس از واکنش سفارت آمریکا در مصر، اوباما طی بیانیه ای با محکوم کردن شدید این حمله شناسایی عوامل آن را خواستار شد. بی بی سی گزارش داد وی این حمله را "وقیحانه" خوانده است. به گزارش آسوشیتد پرس، "باراک اوباما" خواستار افزایش تدابیر امنیتی در سفارتخانه های آمریکا در سراسر جهان شد. پنتاگون نیز اعلام کرد که با وزارت خارجه همکاری می کند تا دستور اوباما مبنی بر افزایش تدابیر امنیتی در سراسر جهان اجرا شود. محمد المقریف رئیس کنگره ملی لیبی در کنفرانسی مطبوعاتی مشترکی با نخست وزیر این کشور، ضمن محکومیت شدید حمله به کنسولگری آمریکا از واشنگتن عذرخواهی کرد. وی گفت: «ما نه تنها از آمریکا بلکه از تمام جهان عذرخواهی می‌کنیم و از جامعه جهانی انتظار داریم به ما در پایان دادن به چنین پدیده‌هایی که شاهد آن هستیم کمک کند.» عبد الرحیم الکیب نخست وزیر دولت موقت لیبی نیز با محکوم کردن حمله مذکور اعلام کرد: تحقیقات در باره این حمله آغاز شده است اما هنوز به طور کامل مشخص نیست که مهاجمان به چه جریانی وابسته هستند. وی تاکید کرد که طرابلس برای روابط خود با آمریکا ارزش بسیاری قائل است و اجازه نمی‌دهد این روابط تیره شود.

اعتراض سازمان ها و احزاب سیاسی در جهان اسلام

با این حال احزاب و اندیشمندان جهان اسلام ساخت و انتشار این فیلم را در ادامه سیاست اسلام هراسی جهان غرب دانسته اند. به گزارش المنار، حزب‌ا... لبنان در بیانیه‌ای تهیه فیلم موهن علیه پیامبر اکرم(ص) را اقدامی غیراخلاقی دانست و تاکید کرد این اقدام بالاترین درجه خصومت علیه والاترین حق از حقوق انسانی است که همان احترام به اعتقادات ، مقدسات و احساسات انسان است. حزب ا... لبنان در این بیانیه تاکید کرد که این فیلم که در آمریکا توزیع شده است، اقدامی مشکوک است که تامین کنندگان مالی آن افراط گرایان قبطی و یهودی هستند که به دنبال ایجاد آتش نفرت و بالا بردن چالش بین مسلمانان و قبطی‌ها در مصر هستند تا آنها را به فتنه داخلی بکشانند. اتحادیه عرب و سازمان همکاری های اسلامی نیز ساخت این فیلم ضد اسلامی در آمریکا را محکوم کرده اند. در بیانیه سازمان همکاری اسلامی آمده است: «ساخت چنین فیلمی موجب تحریک دشمنی و نفرت بین پیروان ادیان مختلف خواهد شد.» حزب آزادی و عدالت مصر هم ساخت فیلم موهن درباره پیامبر اسلام(ص) جنایتی نژادپرستانه است. در بیانیه این حزب آمده است: «این فیلم ضد اخلاق و دین و خروج آشکار از اصول آزادی بیان و اندیشه و تعدی روشن به مقدسات دینی ملت هاست.»

احزاب مصری: مرسی به آمریکا نرود

در همین حال به گزارش الاهرام حزب جبهه دموکراتیک خلق مصر از رئیس جمهوری این کشور خواست در اعتراض به فیلم موهن به پیامبر گرامی اسلام از رفتن به آمریکا خودداری کنند.

منبع : روزنامه خراساننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
یکشنبه 13 فروردین 1396 08:05 ق.ظ
You can definitely see your expertise within the work you write.

The sector hopes for more passionate writers like you who aren't afraid to say how
they believe. All the time go after your heart.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی